3 maja 2017

Nasz sposób na naprawę usterki białego ekranu w liczniku Ford Convers

Liczniki w samochodach Ford to dość awaryjny sprzęt – w większości przypadków usterki to wina elektroniki. Dobra wiadomość jest taka, iż szereg problemów, które mogą się ujawnić jest do naprawienia w naszym serwisie. Biały ekran w liczniku Convers+ to kolejna wada z którą musieliśmy się zmierzyć.

Biały ekran w liczniku Convers
Licznik Ford Convers

 

Czy można przetestować licznik przed i po naprawie?

Wiele osób podczas rozmowy telefonicznie pyta nas o możliwość sprawdzenia sprzętu po naprawie. Oczywiście mamy taką możliwość – przed odesłaniem musimy być pewni, że wszystko po stronie licznika działa jak należy. Posiadamy zestaw do testowania, dzięki któremu sprawdzamy nie tylko komunikację między licznikiem a BCM ale również działanie wskazówek, poprawność wyświetlania czy działanie logiki zapłonu .

Biały ekran w liczniku Convers+

W tym konkretnym przypadku oprócz pierwotnej usterki braku działania magistrali CAN problemem była usterka wyświetlacza. Cały kolorowy ekran świecił po prostu na biało. Skąd taka usterka? Sprzęt nosił ślady wcześniejszej próby naprawy, a układ sterujący modułem LCD miał zwarcia. Finalnie wszystko wróciło do normy, a klient zamontował z powrotem działający wyświetlacz.

Liczniki Convers dzielą się na kilka rodzajów, o tym jak rozpoznać konkretną wersję pisaliśmy już wcześniej.

Następny wpis z tego tematu będzie dotyczył problemu cyklicznego resetowaniu się licznika Convers.

Dodatkowe informacje:

  • standardowo czas realizacji usługi to 1-2 dni robocze po dostarczeniu sprzętu do naszej firmy
  • usługę możemy wykonać również na miejscu, na poczekaniu po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i warunków

 

UDOSTĘPNIJ:

FreshMail.pl