18 maja 2018

Problemy z dźwiękiem w MIB, Discover PRO lub Columbus i jak się ich pozbyć w kilka dni!

Posiadasz Audi, VW, Skodę, Seata lub Porsche i masz problem z dźwiękiem? Usterka ta z reguły objawia się trzaskami w głośnikach lub całkowitym brakiem dźwięku. Dotyczy jednostek zwanych potocznie MIB, Discover PRO lub Columbus. Niewiele serwisów potrafi naprawiać te urządzenia, jednak my mamy na to sposób, dlatego… Jeśli chcesz aby z głośników w Twoim samochodzie znowu płynęła muzyka, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Czytając ten wpis, dowiesz się:

 • Jak zidentyfikować Twoje urządzenie
 • Jakie są objawy uszkodzenia
 • Co jest powodem usterki
 • Jak pozbyć się problemów raz na zawsze

 

Czy ten artykuł dotyczy Twojego sprzętu?

Omawiamy tutaj urządzenie, które występuje pod różnymi nazwami. Montowane jest ono w samochodach grupy VAG. Można je także spotkać w niektórych modelach Porsche. Nie ważne czy Twoje urządzenie nazywa się MIB, Discover Pro czy Columbus – jest to dokładnie ten sam sprzęt, który omawiamy w tym artykule. Producentem jest Harman Becker.

Przygotowaliśmy też tabelę z numerami katalogowymi, dzięki której możesz porównać numery i upewnić się, że ten wpis dotyczy Twojego urządzenia. Jest ona na tyle obszerna, że umieściliśmy ją na osobnej stronie. Kliknij tutaj, jeśli chcesz porównać numery seryjne.

Jakie są objawy usterki MIB/Discover Pro?

Po wielu naprawach i rozmowach z klientami zebraliśmy dla Ciebie listę typowych objawów usterki, jakie mogą wystąpić w Twoim systemie audio:

 • całkowity brak dźwięku bez względu na jego źródło
 • trzaski lub zniekształcenia dźwięku
 • działa tylko jeden kanał, lub połowa głośników
 • czasem problem ustępuje, ale powraca po krótkim czasie

Co jest powodem usterki?

Mimo iż Twój system multimedialny składa się z wyświetlacza, jednostki głównej i czasem z oddzielnego panelu z klawiaturą, to uszkodzona jest właśnie jednostka główna. Zazwyczaj źródło powyższych problemów leży w tak zwanym torze audio. Jest to usterka sprzętowa, która niezależnie od warunków eksploatacji pojawia się w niektórych egzemplarzach. O tym, jak zdemontować jednostkę główną dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

Oto przykładowe zdjęcie tego urządzenia z samochodu marki VW:

Naprawa nawigacji MIB1 Discover PRO 

Jeśli szukałeś wcześniej informacji na ten temat, to możesz mieć wątpliwości, czy Twoje urządzenie da się naprawić. Rozwiewamy ten mit już w następnym akapicie.

Czy da się naprawić MIB/Discover Pro?

Cały szkopuł w serwisie MIB/Discover Pro/Columbus polega na tym, że do naprawy tych urządzeń potrzeba nie tylko wiedzy, ale też odpowiednich narzędzi. Mało jest serwisów, które posiadają i jedno, i drugie. Bez narzędzi nie przetestujesz urządzenia po naprawie i nie upewnisz się, że wszystko działa, jak należy. Bez wiedzy… no cóż, to chyba nie wymaga komentarza?

O samej naprawie w internecie nie dowiesz się za wiele. Wynika to z powyższego akapitu – na rynku brakuje serwisów, które specjalizują się w naprawach systemów MIB. Może to doprowadzić Cię do błędnego wniosku, że serwis Twojego urządzenia jest niemożliwy lub nieopłacalny. Z tego powodu możesz rozważać zakup używanej jednostki centralnej, jako jedyne wyjście z tej sytuacji. My zawsze odradzamy ten wybór, ponieważ ma on trzy poważne wady:

 • wysoki koszt zakupu
 • zakupione urządzenie musi być dopisane do Twojego samochodu – tzw. ochrona komponentu (kolejny koszt)
 • nie masz żadnej pewności, że zakupiona jednostka nie zepsuje się za jakiś czas dokładnie z tego samego powodu co ta stara

Używając metafory, zakup używanej jednostki głównej to jak wejście na pole minowe – jak masz szczęście, to wyjdziesz z niego cało. Natomiast my jako fachowcy i doświadczeni serwisanci polecamy Ci bezpieczne, pewne i fachowe wyjście z tego problemu. Z czystym sumieniem zapewniamy Cię, że…

Twój zepsuty system audio nadaje się już tylko… do naprawy!

Chcesz znowu cieszyć muzyką w swoim samochodzie?
Chcesz, aby Twoje urządzenie służyło Ci jeszcze przez wiele lat?
Szukasz sprawdzonego serwisu i gwarancji udanej naprawy?

Zatem dowiedz się jak naprawiamy MIB/Discover Pro/Columbus w Komtel Serwis!

Fachowa naprawa Discover PRO / MIB / Columbus

Demontaż jednostki centralnej

Pierwszym krokiem do naprawy Twojego sprzętu jest demontaż jednostki głównej. Znajdziesz ją w schowku pasażera lub w konsoli przedniej. Do jej wyciągnięcia potrzebujesz specjalne „wyjmaki”, które bez problemu kupisz w internecie. Jeśli masz problem z demontażem to zadzwoń do nas – chętnie pomożemy i udzielimy Ci wskazówek. Możesz też zlecić demontaż nam – wystarczy, że umówisz się na konkretny termin i odwiedzisz naszą siedzibę.

Diagnoza

Gdy już otrzymamy Twoje urządzenie (pojawisz się u nas osobiście lub wyślesz je kurierem) to naszą pierwszą czynnością będzie diagnoza. Sprawdzimy działanie Twojej jednostki głównej i zlokalizujemy usterkę – wszystko to bezpłatnie. Następnie skontaktujemy się z Tobą i podamy Ci koszt oraz czas naprawy. Naprawę Twojego urządzenia zaczniemy, gdy zaakceptujesz naszą ofertę. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz chciał skorzystać z naszych usług, to odeślemy Twoje urządzenie bez żadnych dodatkowych kosztów.

Sama naprawa może przebiegać różnie – bo uszkodzone mogą być różne elementy. Jedno jest jednak pewne – nie zajmie nam ona więcej niż parę dni!

Aktualizacja oprogramowania

Brak dźwięku lub trzaski to usterka sprzętowa. Jeżeli jednak cokolwiek niepokoi Cię w działaniu sprzętu, powiedz nam o tym, kiedy będziesz zgłaszał swoje urządzenie do naprawy. Może to być problem z oprogramowaniem, który bez problemu usuniesz w Komtel Serwis.

Test działania

Po zakończonej naprawie obowiązkowym następnym krokiem jest test działania Twojego urządzenia. Serwisując u nas, masz pewność, że w pełni przetestujemy Twoje urządzenie i odeślemy je w 100% sprawne. Mamy fabryczne wyświetlacze, sterowniki, panele klawiatury oraz system do diagnostyki. Dzięki temu symulujemy podłączenie Twojego urządzenia do samochodu i testujemy jego funkcje. W trakcie diagnostyki wykryjemy też ewentualne błędy w sterowniku, jakie mogły pojawić się w trakcie użytkowania Twojej jednostki głównej i usuniemy je wszystkie.

Spójrz na poniższe zdjęcie. Bez odpowiedniego sprzętu, uruchomienie systemu „na stole”, bez montowania go w samochodzie byłoby niemożliwe.

Discover PRO MIB

Po pomyślnym zakończeniu testów Twoje urządzenie jest w pełni sprawne i gotowe do wysyłki! Już za dzień, maksymalnie dwa kurier zapuka do Twoich drzwi i…

Niech gra muzyka!

W Twoim samochodzie znowu zabrzmi czysta, niczym niezmącona muzyka! Dzięki fachowej naprawie zaoszczędzisz pieniądze i otrzymasz sprawne urządzenie, które posłuży Ci jeszcze przez długi czas. Naprawa w Komtel Serwis da Ci jeszcze inne, atrakcyjne korzyści!

Przywracamy komfort podróży samochodem

Wiele firm naprawia systemy car-audio, ale tylko w Komtel Serwis mamy autorskie metody usuwania usterek, pomiarów i testów. Mamy wiedzę i najnowszy sprzęt serwisowy, dzięki czemu naprawy wykonujemy fachowo i skutecznie. Dodatkowo dajemy Ci pewność i bezpieczeństwo w postaci gwarancji na naszą usługę.

Twoje urządzenie odeślemy do Ciebie NATYCHMIAST po naprawie i testach. Nie będziemy czekać na Twoją wpłatę – wyślemy je kurierem za pobraniem. Dobrze zabezpieczona paczka dotrze do Ciebie błyskawicznie, a za usługę zapłacisz przy odbiorze!

Serwisując u nas, zyskujesz:

 • Darmową diagnozę i wycenę
 • Pewność skutecznej naprawy
 • Pełny test działania jednostki głównej po naprawie
 • Krótki czas serwisu i ekspresową wysyłkę firmą kurierską
 • Gwarancję na wykonaną usługę
 • Nie wymieniasz urządzenia = oszczędzasz pieniądze

 

Brzmi zbyt kolorowo? Rozumiemy, że możesz mieć wątpliwości, dlatego przeczytaj, co na ten temat mówią nasi klienci. Oni też kiedyś mieli podobne problemy z dźwiękiem w samochodzie i zdecydowali się serwisować swój sprzęt u nas:

Komtel Serwis opinie

Komtel Serwis opinie

Komtel Serwis recenzja

UDOSTĘPNIJ:

FreshMail.pl